2009 Klíče od Pevnosti Boyard

 
 Letošní tábor byl ve spoustě věcí jiný, než minulé roky, ale jak se zdá podle reakcí dětí i rodičů, byl opět příjemným zpestřením prázdnin:-) Na jeden týden - první zvláštnost tábora - jsme se přepravili na ostrov a zabydleli v Pevnosti Boyard. Děti se rozdělily do tří soutěžních týmů a pustily se do plnění úkolů a hádání zákeřných otázek Otce Furata, aby na konci tábora po správném uhodnutí indicií čekaly, až se otevře brána a z hůry začne padat poklad. Nebylo jednoduché každý den 3x soutěžit proti silnějším soupeřům a večer uhádnout hádanku. Ne vždy se to každému podařilo, ale druhou šanci využili všichni a tak měli na konci tábora jak všechny klíče, tak indicie. Teď už jenom zbývalo zjistit, jestli podle indícií správně uhádnou slovo, které otvírá bránu. Brána se otevřela všem třem oddílům a než se zase zavřela, měli všichni nasbírané jak sladkosti tak spoustu drobných pokladů. 
      Počasí nám letos přálo, i když byl celý červenec hodně bláznivý. Do odpoledních hodin bylo krásně a na večer nám většinou zapršelo, takže to bylo vlastně fajn - žádné horko a žádný prach. Díky poloze tábora také naštěstí nehrozí vyplavení (tábor leží na kopci) a oproti Brnu nás letos nenavštívila ani jednou žádná vychřice. 
      Bohužel jsme letos na táboře neměli připojení na internet, takže rychlé zprávy pro rodiče a od rodičů se nekonaly. Ale byl to jenom týden, tak to uteklo rychle i bez výpočetní techniky :-) 
      A protože se ze všech stran ozývá, že jeden týden tábora je málo, pokusíme se slíbit, že příští rok už bude opět 14 dní:-) Já i Šáry asi příští rok těhotné nebudeme (další zvláštnost tábora), takže snad nebude žádná překážka, která by tábor zkrátila. 
      Chtěla bych ještě touto cestou pochválit a poděkovat všem lidičkám, kteří se na táboře podíleli, a hlavně napsat, že Radis zvládl napoprvé vedení tábora jako Hlavní vedoucí bez problémů. 
      Takže tradičně, jako každý rok - za všechny se na všechny příští rok těší 
                                                                                          If 

Kontaktujte nás