2008 Cesta kolem světa za 14 dní

Opět jsem letos cestovali, ale tentokrát jsme to vzali pěkně z gruntu - přes celou zeměkouli. Putovali jsem trasou Philease Fogga a k cestování jsme používali stejné dopravní prostředky, jako on ve známé verneovce. A tak jsme po uzavření sázky postupně opustili Anglii, abychom se přes Evropu, Afriku, Asii a Ameriku v určeném čase dostali zpět do Anglie. Cesta nebyla jednoduchá a ani shánění dopravních prostředků nebylo snadné. O to víc jsme si na konci vychutnali vítězství - vyhranou sázku. Doufám, že letošní třetí výhra II. oddílu nebyla poslední:-) 
      Počasí nám přálo půl na půl - druhá půlka tábora už byla hodně chladná a propršená. Ale i přesto jsme si hodně užili sluníčka a bazénu, jak se můžete přesvědčit z táborových fotek. 
      Letos jsme také poprvé vyzkoušeli posílání aktuálních zpráv na web - u některých rodičů se to "chytlo" a tak měli zprávy z první ruky a také měli možnost každý den pozdravovat svoje ratolesti. Určitě v tomto budeme pokračovat i nadále. 
     No a jako tradičně - děkujeme všem za účast, doufáme, že se dětem i dospělým tábor líbil a budeme se těšit za rok v létě opět na táboře:-)