2007 Cesta do pravěku

 
 Jak už napovídá název naší letošní celotáborové hry, dostali jsme se prostřednictvím cestování v čase do období pravěku. Putování probíhalo podobně jako ve stejnojmenném filmu a snad i děti měly chvílemi pocit, že se v pravěku opravdu ocitly. 
      Snažili jsme se, aby si děti dokázaly představit, jak se svět v této době vyvíjel, a tak se mohly setkat s mamutem a pračlověkem, dinosaury a pterodaktyly, šavlozubými veverkami a medvědy. Malovaly nástěnné malby v jeskyni, vyráběly si oštěpy a pak s nimi lovily mamuta, vařily čaj z lesních plodů a sem-tam musely utíkat před nějakým tím dinosaurem :-) 
     Kromě pravěku jsme se občas vrátili do reality a tak jsme si třeba zaskočili k Frčkovi do Senotína na limonádu a zmrzlinu, užít si pohody jeho úžasné zahrádky. Na jednodenní výlet jsme letos šli do Nové Bystřice a zpátky jsme se vraceli pohádkovou parní lokálkou. Díky tomuto výletu jsme se vyhnuli obrovské průtrži mračen, která se objevila nad naším táborem – napadalo tolik krup, že se z některých míst musely odhazovat lopatou. Ještě při našem večerním návratu to na některých místech vypadalo jako v zimě. Což ale některým vůbec nevadilo, spíš naopak – začali se koulovat.) 
     Celkově nám letos počasí ale spíš nepřálo – hodně pršelo, takže se spousta her končila v půlce nebo se nemohla hrát vůbec. U rybníka jsme nebyli ani jednou. Ale co, jak říkáme „nejsme z cukru“, takže i navzdory počasí jsme si užili úžasný program, který nám tradičně skvěle připravila Šáry, spoustu legrace, kterou nám připravili naši „mlaďoši“ a taky spoustu dobré kuchyně, kterou nám, taky tradičně, připravila Miška (tentokrát za podpory Lucy a nového hospodáře Maca). 
     Letošní tábor nebyl premiérou jenom pro některé děti, ale i pro některé vedoucí a instruktory: Mac byl poprvé hospodářem a Míša poprvé zdravotník, a já jenom doufám, že to nebylo naposledy :) Dominik si vyzkoušel, jaké to je být oddílákem a Makula s další Míšou byly poprvé instruktorky. Všichni svoje funkce zvládli na jedničku. 
     Celkově se tábor ale opět vydařil a dnes už nám nezbývá, než na něj jen vzpomínat. Ale věřím, že za rok se zase všichni sejdeme, abychom si zase mohli hrát a zažívat a poznávat další zajímavé věci a příběhy. 

Kontaktujte nás