Sobota 17.7.2010 - příjezd

Jako tradičně po příjezdu dětí na tábor došlo k rozdělení dětí do oddílů a seznámení se s vedoucími a chodem tábora. Děti se zabydlely ve stanech, což se samozřejmě neobešlo bez tradičního stěhování ze stanu do stanu:) No a po obědě se oddíly vydaly na první výpravu do okolí, seznámit děti s terénem a "hranicemi", aby se nám náhodou někdo neztratil. K večeru začalo tradičně pršet a nepřestalo až do rána

Neděle 18.7.2010 - Starověký Egypt

.... prší a prší a prší....ale nevadí, cestujeme bez ohledu na počasí

Jak nám ráno řekl náš velice speciální přístroj na cestování časem, jsme ve starověkém Egyptě. Museli jsme vyvolat místní kněžku kočičího chrámu a požádat jí o kapku krve posvátné kočičky Micinky. Kněžka nám krev slíbila, pokud se nám podaří udobřit rozhněvané božstvo postavením „chrámů“ a taky když jí nasbíráme dostatek exotického ovoce. A tak jsme šli nejdřív stavět pyramidy a pak shánět po lese ovoce. Podle všeho jsme byli úspěšní, protože jsme přísadu nakonec večer dostali.

Pondělí 19.7.2010 - Pravěk

Dnes jsme se dostali do pravěku. Nejdřív jsme museli jít najít nějakého domorodce, aby nám řekl, kde bychom mohli sehnat černou kost z bílého mamuta. U skal jsme našli náčelníka domorodého kmene, který nám řekl, že je to veliká vzácnost, ale pokud splníme jeho požadavky tak nám ji dá. Ale protože jsme nejdřív potřebovali jíst, museli jsme pro dnešek zanechat hledání přísady a postarat se sami o sebe. Někam nám zmizeli zbraně a tak jsme si museli vyrobit nové z dostupných materiálů. Kmenných sekyr, luků a oštěpů se sešlo opravdu hodně a byli tak skvělé, že ani nešlo vyhodnotit, které byli nejlepší. A když už jsme měli zbraně, mohli jsme jít na lov mamutů, aby bylo co jíst.

... odjíždí Filip...

Úterý 20.7.2010 - Pravěk

Dneska jsme plnily úkoly od náčelníka, abychom dostali naši přísadu. Museli jsme sehnat dohromady věci ze seznamu, co nám dal a předat jeho lidem tajemství ohně. Některé věci z náčelníkova seznamu naše cestovatele trošku zaskočily. Na co taky potřeboval náčelník šišku z modřínu, že? Ale nakonec se jim podařilo věci úspěšně sesbírat. I odpolední soutěž v rozdělávání ohně byla úspěšná a tak nám náčelník předal obří černou kost z bílého mamuta.

Středa 21.7.2010 Starověké Řecko

Tento den jsme se probudili ve středověkém Řecku a hned na Olympijských hrách. Celé dopoledne bylo ve znamení sportovních klání. Odpoledne byla hygiena a v druhé části odpoledne si jednotlivé oddíly namysleli a nazkoušeli scénky na libovolné téma, které zahráli večer u ohně. Scénky byli tak povedené, že je museli hrát ještě několikrát v průběhu tábora. Večer proběhlo také slavnostní vyhlášení vítězů s diplomy a medailemi.

Počasí je super, jak to jde, koupeme se v bazénu.

Čtvrtek 22.7.2010 - Panika

Na dnešní den jsme měli naplánovaný výlet k nedalekému přírodnímu koupališti s kempem. Ale zjistili jsme, že dvě z táborových dětí mají infekční vyrážku a protože jsme nevěděli jak moc infekční je, výlet jsme pro jistotu zrušili. Zato jsme dětem udělali opět hygienu, abychom se vyhnuli šíření infekce. Naštěstí to nebylo tak zlé, jak se původně jevilo, takže už se nám nikdo jiný neosypal a odpočinkový den strávený hrami se taky celkem hodil. A koupaliště nám nahradil náš oblíbený bazén :)))

Pátek 23.7.2010 - Rudolf II

Jeho veličenstvo Fery si usmyslelo, že chce donést Kámen mudrců. Abychom ho získali, museli jsme se vydat vlakem do nedaleké Nové Bystřice. Naštěstí už nebylo takové horko a tak se šlo na výlet v pohodě. Ve vlaku jsme od pana průvodčího získali zprávu s návodem, kde Kámen hledat. V Bystřici jsme u řezníka získali Kámen mudrců a pak jsme mohli vyrazit na oblíbené nákupy dobrot.

Sobota 24.7.2010 - Rudolf II

Jeho veličenstvo Fery se doslechlo, že sháníme kořen mandragory. Trošku nám z dobrého rozmaru pomohlo a napovědělo. Zprávy nás poslaly do nedaleké dědiny Kunějova. Tam jsme po chvíli hledání našli i obchod, takže jsme mohli utratit zbylé penízky. Kořen mandragory jsme nakonec úspěšně získali a mohli jsme se vrátit do tábora.

Neděle 25.7.2010 - Divoký západ

Dopoledne jsme ještě posbírali jeho veličenstvu pexeso poztrácené v lese a pak jsme od něj konečně dostali lektvar od alchymisty. To byl ještě takový záblesk středověku a pak už jsme se šupem přenesli do další doby a to na divoký západ. Divoký západ se celkem hodil. Postupně nám ubývaly zásoby masa a tak jsme se vydali na lov bizonů. Tentokrát šlo o opravdovou střelbu ze vzduchovek na terče s bizonem. Střelbu si užili opravdu všichni.

Pondělí 26.7.2010 - Divoký západ

Když divoký západ, tak zlato. Abychom mohli kmeni Létajících orlů koupit zpět jejich posvátné území od zlých bílých tváří, museli jsme vydělat peníze. Za území bude kouzelný tabák. Nejdřív jsme museli vydělat nějaké penízky a za ty si mohli jednotlivé oddíly nakoupit těžební území. Celé odpoledne pak probíhala těžby zlata, boj s bandity, hádky se šerifem a hlavně obchody s bankéřem. Území jsme k večeru získali a tak nic nebránilo tomu vrátit posvátné území zpět náčelníkovi a dostat od něj další přísadu.

Úterý 27.7.2010 - Budoucnost

Ani stroj času není neomylný a tak jsme se dnes ocitli někde, ale nevěděli jsme kde. Tvrdil nám, že jsme opět v pravěku, což nebylo možné. Nemohli jsme znovu někam, kde už jsme byli. Stroj jsme poslali na menší opravu, až jsme se dověděli, že jsme v budoucnosti. No ani tato varianta nebyla v plánu a tak jsme den strávili hrami všeho druhu.

Středa 28.7.2010 - Budoucnost

Stále jsme v budoucnosti a sehnat náhradní díly na opravu stroje času asi nebude snadné. Nemáme ani tušení, kde jsme. Oddíly jsme proto vyslali na průzkum s Kostkou. Průzkumníci se nám vrátili řádně ušmudlaní a tak jsme je předpolední hygieně zase odšmudlali. Pak vyrazili na opravdu poslední doplnění zásob. Na sbírání zvířátek v lese, za která dostávali penízky. Za vydělané peníze si pak všichni mohli nakoupit v místním táborovém kiosku buď nějakou dobrotu nebo kravinu. Večer mělo být překvapení v podobě ohňostroje, ale protože lilo jako z konve, museli jsme se spokojit se zpíváním v hangáru a překvápko přesunout.

Čtvrtek 29.7.2010 - Budoucnost pouť

V budoucnosti už asi zůstaneme, no co se dá dělat. Každopádně uvaříme lék proti Zapomnětlivce. Lék se zdařil, všichni ho dostali v čaji a pak se mohli vydat hledat jak jinak než poklad:) Vzhledem k mírným stížnostem, že bývá vždycky ukryt v okolí tábora, jsme letos poklad nechali někde jinde. Nutno říct, že zápolení oddílů o poklad bylo urputné, napínavé a hlavně úspěšné. Večer proběhlo vyhlášení celotáborového zápolení. Vyhlášení bylo zpestřeno rozdáním Ifčiných řádů některým výrazným jedincům. Po rozdání diplomů, cen a dortů došlo i na úžasný a bezpečný ;) ohňostroj. ... a pro změnu nám zase prší a pršíííí...

Pátek 30.7.2010 - Bouráme a prší

Ráno jsme se probudili do zamračeného dne. Což vzhledem k tomu, že musíme bourat tábor není dobrá zpráva. Ale bohužel, tábor se zbourat musí a tak jsme začali. Dopoledne jsme si - děti i dospělí - sbalili věci a přestěhovali se do hangárů. Pro děti to bylo samozřejmě úžasné dobrodružství-všichni budeme spát pohromadě:)No a pak se začalo bourat. Nejdřív jsme zbourali stany a všechno se rovnou dávalo na náklaďák, který vše vozil do stodoly v Suchdole. Potom uklidit věci z kuchyně, ze skladu, zbourat vodovod, latrýny,hřiště, uklidit dřevník.....No, večer toho měli všichni dost a dost. Bylo deset hodin, tábor z půlky zbouraný a všude ticho... Všichni spali :))) Hezkou dobrou poslední noc na táboře...

Sobota 31.7.2010 - ODJEZD

... vstávat a znovu balit a zbourat hangáry a oběd a odjez autobusem domů... a děti jsou pryč. Zbyli jenom dospělí a ti doskládávají mokré hangáry, a ty a vše ostatní balí na náklaďák a vozík. Dobaleno, naloženo, uklizeno ... a AHOJ tábořiště, zase se budeme těšit rok.

 

Kontaktujte nás