Sobota 1.7.2006 - příjezd

Letošní tábor byl ve znamení Putování s Kryštofem Kolumbem. Jak napovídá sám název, plavili jsme se po moři a hledali novou cestu do Indie. Dnes už všichni víme, že se Kolumbus do Indie nedostal, ale objevil Ameriku. Stejně jak on i my jsme se cestou potýkali se spoustou nesnází a úkolů. Přestože nám počasí vydatně přálo a z celého tábora zapršelo jen poslední tři dny, nebyla nouze o mlhu ani jiná úskalí. Snad nejvíce nám život ztrpčovali piráti, v reálu potom komáři a mušky

Neděle 2.7.2006 - meče a vlajky

Jako správní námořníci jsme museli mít meče a vlajky, takže se všechny tři oddíly s chutí pustily do první etapovky. Když už jsme každý měli vlastní vlajky i meče, potřebovali jsme ještě něco na čem se budeme plavit a tak nám nezbývalo než si vyrobit funkční maketu své lodi a to pouze z přírodních materiálů. Meč si vyráběl každý sám, vlajky a lodě byli kolektivní dílo.

Pondělí 3.7.2006 - majáky

Tento den byl opět ve znamení stavění, tentokrát naše lodě potřebovaly majáky, aby nás v bouřích a mlze zachránily před ztroskotáním. Než mohlo vůbec dojít k samotné stavbě majáku, musel každý oddíl nejdříve navrhnout a namalovat svůj maják, pak si jít s technickym výkresem pro povolení na "stavební odbor" (Mac Gyver), "životní prostředí" (If) a "lodní správu jejího veličenstva" (Šáry). Na stavebním odboru nerudný úředník Mac požadoval úplatky, na životním prostředí seděla šíleně nepříjemná ženská If. U Šáry to pak už bylo na pohodu. Takže po udělení všech tří povolení se oddíly pustily do práce. Každý maják byl jiný a každý byl opravdu povedený.

Úterý 4.7.2006 - Senotín

Malá přestávka v etapách a po dopoledních hrách jsme přistáli u tajuplného ostrova, který jsme se rozhodli prozkoumat a doplnit zásoby vody a jídla. Cesta lesem nebyla jednoduchá - plnili jsme různé úkoly. Složit pokřik, vydržet co nejdéle na stromě (tady se stal první a zároveň poslední nejvážnější úraz- Peťa se tak držel stromu, až se neudržel a o větev si roztrhl stehno. Byly z toho 4 stehy) a vytvořit útvar, který se dotýká země co nejmenším počtem nohou. Tady překvapili děti i mě,tím, jak úkol vyřešily- viz. foto. V Senotíně u Frčky bylo dobře-jako vždycky, a všichni si vychutnávali povolenou limonádu a zmrzlinu.

Středa 5.7.2006 - tenisák

Další den- další etapovka. Tentokrát dostaly oddíly- námořníci - za úkol, postavit 10m dlouhou trať pro tenisák . Trať měla mít co nejvíce zatáček, pokud možno klopených a různé mosty nebo skokánky. Večer byl táborák, který potěšil hlavně všechny, kteří rádi zpívají:-)

Čtvrtek 6.7.2006 - překážková vybíjená

Poprvé jsme si zahráli "překážkovou vybíjenou". Tato hra se do konce tábora stala asi nejoblíbenější hrou. Spočívala v tom, že byl v lese mezi stromy lanem vymezený prostor, do kterého vlezl jeden oddíl. Za lanem venku byl druhý oddíl. Členové venkovního oddílu si mezi s sebou klasicky přihrávali a pak bili do těch vevnitř. Výhodou vevnitř bylo, že se hráči mohli schovávat za stromy. Až se mezi sebou vyřádily oddíly, dostaly za odměnu možnost "praštit si" do vedoucích. Všichni vedoucí a instruktoři šli dovnitř a děti je z venku bily. Hra potěšila rozhodně všechny a pro velký úspěch se několikrát opakovala.

Pátek 7.7.2006 - výlety

Ráno probíhala další z běhací her po lese- lov na medvěda a odpoledne se všichni vydali na výlety. Malí pod vedením Šáry si zašli zamlsat do Dobré Vody k paní Kocarové. Velcí, po tom co malí odešli, si museli jít rychle sbalit věci a pod vedením Cvrčka vyrazili na nečekaný dvoudenní výlet. Už dva dny se totiž mluvilo o tom, že žádný dvoudenňák nebude a tak to pro všechny bylo velké překvapení. Nejdříve došli ke Klikáči, kde u vody strávili zbytek dne a pak došli na staré tábořiště u Senotína, kde přespali. A zatím co si velcí užívali "svobody", malí měli táborák, ke kterému si přichystali různé scénky.

Sobota 8.7.2006 - návštěvy

Sobota byla ve znamení odpočinku - velcí se vrátili z výletu a všichni jsme si "užívali" přítomnosti víkendových návštěv. Hrálo se ringo, hututu, přehazka, volejbal a nebo UFO:-)

Neděle 9.7.2006 - opičí dráha

Tentokrát si kapitáni lodí chtěli vyzkoušet fyzičku svých námořníků-přece jenom byli už nějakou dobu na moři.V lese postavili "opičí dráhu" a podle času porovnávali, kdo je jak fyzicky zdatný. Nejlepší námořníci byli po zásluze odměněni. K obědu jsme dnes měli vynikající smažený květák a protože ho bylo strááášně moc a protože zbyl, byla tento večer druhá večeře. Že měli všichni hlad,a že všem chutnalo, určitě není pochyb:-) A aby nikoho v noci nebolelo bříško, zahráli jsme si před spaním noční hru - sfoukávání svíce. Uprostřed tábora byla ve sklenici svíčka, kterou ochraňovaly děti před nájezdy vedoucích. Děti se držely hodně dlouho a svíčka pořád svítila, ale před hromadným útokem vedoucích na konci hry neměly šanci.

Pondělí 10.7.2006 - lidojedi a skryté vesničky

Tento den jsme se vylodili na ostrově, který byl obydlený hladovými lidojedy. Ráno jsme s nimi svedli ukrutnou bitvu, ale protože nás přemohli, ještě jsme jim večer museli uvařit chutnou krmi. Odpoledne jsme hráli hru "skryté vesničky". Každý oddíl si našel v lese ukryté místo a na něm postavil z kůry a klacíků vesničku. Mimo to ale musel taky vypátrat, kde se nachází vesničky druhých dvou oddílů. Po vyčerpávajících stavebních pracích v lese, uprostřed tisíců komárů, jsme se vydali na zaslouženou odměnu - k rybníku:-)

Úterý 11.7.2006 - výlet do Jindřichova Hradce

Nejkrušnější ráno na táboře- vedoucí vstávali v 6.00 a děti v 6.45…. Jediný vlak, který nás mohl rozumně dovést do Jindřichova Hradce odjížděl v 8:46 ze Senotína, což je cca 4km od tábora…. Ale stálo to za to. Už jenom samotná cesta úzkokolejkou je zážitek a což potom to město. Konečně civilizace!!! Hurá, máme za co utrácet penízky!!! Než ale došlo na utrácení penízků, byli jsme se podívat v muzeu na Krýzovy jesličky. Byla to opravdová krása a líbily se opravdu všem. Největší odměna pro děti byl určitě 1,5h dlouhý rozchod po městě. Cesta domů pak probíhala opravdu klidně, protože většinu z nás výlet zmohl natolik,že jsme spinkali ve vlaku:-) A protože cesta do tábora vede kolem rybníka, všichni využili možnosti a po opravdu hodně horkém dni naskákali do vody:-)

Středa 12.7.2006 - stříkačky

Dopoledne námořníci lovili zvěř a doplňovali zásoby a odpoledne svedly mezi sebou lodě boj. Zbraně byly zákeřné - injekční stříkačky a barevná voda, a štíty vlastní tělo oblečené jenom do plavek. Námořníci vlastními těly bránili vlajky před barevnou kanonádou druhých dvou oddílů. Jak moc se jim obrana podařila a jak moc se obětovali je opravdu krásně vidět na všech fotkách:-) Vedení tábora ihned využilo situace a po bitvě na život a na smrt nahnalo všechny námořníky do hangáru a tam se všichni drhli a drhli a drhli… až na ně padly 3 várnice horké vody, aby se zbavili jak špíny tak barevných zásahů:-) Že to ale nebylo u všech úspěšné se mohli ještě v sobotu při příjezdu přesvědčit někteří rodičové:-) Večerní táborák naboural déšť,ale to nevadilo - zpívalo se v hangáru a hezky.-)

Čtvrtek 13.7.2006 - vlajky, ohně, vybíjená

Ráno byli vybráni jednotlivci z každého oddílu a přesunuti každý do jiného oddílu. Potom odešli do lesa schovat vlajku druhého oddílu. Úkolem vybraných jednotlivců bylo popsat svému oddílu cestu ke schované vlajce tak, aniž by přitom použil ruce nebo nákres na papíru. Že to není tak jednoduché zjistili všichni velmi rychle:-) Odpoledne se běžel Tapinův závod a opět hrál turnaj ve vybíjené.Taky si oddíly vyzkoušely, jak rychle dokáží rozdělat oheň z úplně mokrého materiálu. A pak se na ohni vařil čaj z lesních plodů. Bylo to sice náročné, ale zvládly to všechnytři oddíly do tří sirek:-) Pak začalo zase pršet a tak se v hangárů sehrál turnaj "3sirky"

Pátek 14.7. 2006 - POKLÁÁÁÁD!!!!

Ráno nás probudili Indiáni, což znamenalo, že je naše cesta u konce. Do Indie jsme sice nedopluli, ale zato jsme objevili novou zemi a s ní i spoustu a spoustu zajímavostí. Indiáni se k nám chovali jako k bohům a dali nám svůj poklad. I když tak jednoduché to ale nebylo. Nejdřív jsme museli bojovat o indicie se zlými duchy a pak nás vedly zprávy z místa na místo. Nakonec byly všechny tři oddíly úspěšné a každý si svůj poklad donesl do tábora. Večer byl slavností táborák a i když už všichni věděli, jak se umístili, tak se všichni těšili na odměny, dorty a rychlý špunty:-) Naposledy jsme si zazpívali, naposledy jsme si řekli dobrou noc a naposledy zalezli do spacákových pelíšků…..

Sobota 15.7.2006 - ODJEZD

... naposledy vstáváme, snídáme, balíme, balíme, balíme-někteří i dvakrát:-), uklízíme a pak už jenom čekáme na Severku. Každý dostal táborové tričko a tak jsme byli najednou všichni jednotní a barevně sladění. Odjezd. Za rok zase nashledanou- snad všichni;-)

 

Kontaktujte nás